O nás

Naplno Juvenil

Náš příběh začíná v roce 1935.

Naší misí je vývoj a výroba funkčních potravních doplňků, které umí podpořit potenciál každého, kdo chce žít naplno.

arrow
laboratory

Jsme česká firma se silným vědeckým zázemím

My všichni v Juvenilu věříme v sílu přírody stejně, jako v sílu vědeckého poznání. Na rozdíl od jiných doplňků stravy, máme patentovaný výrobní proces a dlouhodobě spolupracujeme s imunology, lékaři i vědci. Účinky receptury Juvenil® byly klinicky ověřeny, díky špičkové biotechnologii vyrábíme produkty čisté, naprosto přírodní a účinné.

Do rodiny Juvenil patříte i vy

Firmu založila naše maminka a babička. Odkoupila v roce 1998 výrobní podnik v konkurzu a ochranná práva a nastartovala cestu k záchraně unikátního přípravku. Po několika letech, kdy Juvenil naprosto zmizel z trhu, tak mohla být jeho produkce obnovena. Navázala na výzkumné i vývojové aktivity, preklinické i klinické testy. Vrátila Juvenil lidem, kteří hledají přirozený způsob podpory a ochrany zdraví.

Jsme druhou a třetí generací, která chrání a rozvíjí odkaz Juvenilu. Rodina Juvenilu je ale mnohem, mnohem širší. Zahrnuje tisíce zákazníků nejen v České republice a okolních zemích, ale i v USA a Asii. Příběhy profesionálních sportovců, dobrodruhů, ale i aktivních seniorů nebo rodin s malými dětmi dokazují, že naše práce má smysl. Spokojení, zdraví a vitální uživatelé Juvenilu jsou odměnou za naše úsilí. Juvenil je pro nás dar, který chceme dávat dál.

O-nas-foto_1

Juvenil tu byl už v období rozmachu československé vědy a výzkumu. Naši současnost můžeme opřít o historii, která se začala psát ještě za První republiky.

O-nas-foto

Stavíme na projektu československých výzkumníků

Dr. Mr. Bohumír Rakušan, byl muž, který koncem 30. let minulého století přišel s myšlenkou, že lidský organismus mnohem lépe zpracovává a využívá přírodní látky než uměle vytvořené sloučeniny. Na jeho popud vznikl v roce 1935 československý výzkumný program nazvaný RTN. Měl pomocí extraktů z živočišných a rostlinných tkání léčit osoby s chronickým degenerativním onemocněním.

A přišly první úspěchy! Klinické testy prokázaly nezávadnost přípravků, na vybrané tkáňové preparáty byly zaregistrovány ochranné známky. Další testování následovalo, například na pražské klinice kardiologie a angiologie. V 60. a 70. letech minulého století se léky vyrobené na základě programu RTN vydávaly pouze na předpis. Lékaři je podávali onkologickým pacientům k urychlení regenerace. Po havárii jaderné elektrárny v Černobylu (1986) byl Juvenil doporučen ozářeným lidem. Potvrdilo se, že po jeho aplikaci se hustota růstu buněčné kultury zdvoj až ztrojnásobila.

juvenil-kapky5

Proč byste měli svůj životní styl obohatit o Juvenil?

dnaFunkční imunitní systém

Imunitní systém člověka je vybaven řadou mechanismů, které zajišťují obranu organismu před vnějším prostředím a zabezpečují homeostázu (stálost) vnitřního prostředí. Spojení vnějšího a vnitřního prostředí je zajištěno imunitní ochranou na bariérách, s nejvýznamnější složkou slizničního imunitního systému. Slizniční imunitní systém hlavně gastrointestinálního traktu je v přímém spojení s výživou. Vzájemné vztahy imunitního systému a složek výživy jsou zásadní pro růst, vývoj a zdraví jedince. V klinické studii při podávání Juvenilu bylo prokázáno významné posílení buněčné imunity, zejména zvýšení počtu T-lymfocytů a jejich aktivity, vybuzení slizniční imunitní odpovědi. Při aplikaci preparátu došlo k vzestupu hodnot lysozymu, ke zvýšení hodnot řady proteinů a v neposlední řadě se výrazně zredukovalo zvýšení hodnoty C-reaktivního proteinu a orosomukoidu jako ukazatelů zánětlivého procesu.

circleZdravá DNA

Deoxyribonukleová kyselina (DNA) je organická makromolekula, která je složena z nukleotidů a má tvar dvojité šroubovice. Před dělením buňky se tato šroubovice rozplete a musí se replikovat (znovu zdvojit), aby každá nová buňka dostala novou kompletní DNA. Ta buňce zadává její program - genetickou informaci, jak bude vypadat a fungovat. Dělící se buňka v našem organismu potřebuje 10nukleotidů. Z tohoto údaje lze odvodit, kolik nukleotidů je v organismu zapotřebí jen pro buněčné dělení při klidové obnově tkání, kůže, slizničních epitelů a krvetvorbu. Dříve se odborníci domnívali, že si tělo vytváří nukleotidů dostatek, ale ukázalo se, že je nutné dodávat je navíc potravou, zejména v období jejich vyšší spotřeby. V dětství pro růst organismu, v dospělosti a starším věku pro regeneraci tkání, při rekonvalescenci po nemoci nebo operaci, a hlavně pro plnohodnotný průběh imunitní odpovědi v období epidemií infekčních chorob. Juvenil je kvalitativně i kvantitativně charakteristickým souborem nukleotidů, aminokyselin a esenciálních aminokyselin, zčásti volných a zčásti vázaných ve formě nízkomolekulárních peptidů a oligopeptidů. Nukleotidy obsažené v Juvenilu jsou připraveny ve formě, ve které je může organismus okamžitě využít tam, kde jsou právě zapotřebí, bez nutnosti jejich energeticky a časově náročné konstrukce de novo.

abstractRychlejší regenerace

Regenerací označujeme nahrazování odumřelých nebo opotřebovaných tkání novými. Regenerace probíhá v našem těle v uzavřeném kruhu až do vypotřebování veškerých stavebních materiálů nebo do smrti. Rychlost regenerace přímo závisí na zdraví jedince, kvalitě stravy, fyzické a psychické zdatnosti a možnosti odpočinku. Regenerace organismu nejen po zranění nebo nemoci, ale i po sportovním výkonu nebo stresové zátěži je rychlejší, pokud tělu dodáme zvýšené množství živin vhodných pro obnovu všech tělesných funkcí. Takovou univerzální látkou jsou především nukleotidy, které jsou obsaženy v Juvenilu ve vysoce využitelné podobě. Viz. zdravá DNA

eyeVyvážený mikrobiom

Každý člověk má v sobě miliardy mikrobiálních buněk. Jde převážně o specializované symbiotické mikroorganismy (to znamená že s námi žijí na principu oboustranné prospěšnosti). Zdravá mikrobiální společenstva poskytují svým hostitelům řadu výhod, neboť se podílí na metabolických a imunitních funkcích. Člověka a všechny jeho mikroorganismy lze považovat za superorganismus. Narušení rovnováhy mikrobiálních společenstev může vést k přemnožení potencionálně patogenních organismů nebo usnadnit kolonizaci těla patogeny a parazity. To, že nerovnováha střevní mikroflóry způsobuje například průjmy a nemoci trávicího systému, je docela známé. Méně lidí ale ví, že disbióza (narušení mikrobiomu) může přispět i k psychickým onemocněním. Látka serotonin, která funguje jako přenašeč nervových vzruchů, vzniká mimo jiné právě ve střevních buňkách. Narušení rovnováhy střevního mikrobiomu vlivem civilizačních faktorů, jako jsou například stres nebo nezdravá strava se udává také jako příčina nárůstu autoimunitních chorob ve vyspělých zemích. Na základě provedených výzkumů se ukázalo, že látky obsažené v Juvenilu ovlivňují množstevní zastoupení některých potenciálně škodlivých kmenů bakterií v mikrobiomu trávicího traktu a tím harmonizují jeho složení.

faceVhodné pro děti

Klinické studie prokázaly přínos užívání Juvenilu dětmi, zejména ve významném ovlivnění parametrů sekreční imunity. V současnosti probíhá studie se zaměřením na ovlivnění poruch autistického spektra u dětí. Spolupracujeme s pediatry a dětskými specialisty. Juvenil je produkt přírodního původu, je nenávykový a nelze se jím předávkovat. Tobolky, kvůli nutnosti polykání, jsou vhodné pro děti od 3 let, ale je možné jejich obsah vysypat a přimíchat například do dětské stravy. Kapky jsou schváleny od 1 roku věku dítěte.

leafPřírodní a ekologické

Všechny složky našich produktů jsou zcela přírodního původu, bez zbytečné chemie a konzervantů. Jsme lokální patrioti a suroviny odebíráme výhradně od českých dodavatelů, chovatelů a pěstitelů, kteří stejně jako my, dělají svou práci srdcem a záleží jim na prvotřídní kvalitě jejich produktů. Vše pečlivě testujeme a nastavili jsme nekompromisní parametry hlídání kvality. Minimalizujeme ekologickou stopu výrobku. Žádné dodávky zavážející lékárny. Žádné expirující zboží v regálech. Jen individuální péče a individuální balíček podle vašich potřeb. Pro výrobu používáme pouze zcela recyklovatelné obaly. Preferujeme plast, protože na rozdíl od upraveného papíru (křídového nebo s parciálními laky), ze kterého je vyrobena většina obalů na trhu a který není možné recyklovat, naše plastové obaly jsou plně recyklovatelné a při jejich výrobě je použito pouze zanedbatelné množství vody a mnohem méně energie, než je tomu při výrobě papíru.

 
 
Zpět do obchodu